Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
:p


:p

D•N•Angel jest to manga stworzona przez Yukiru Sugisaki (jap. 杉崎 ゆきる, Yukiru Sugisaki?) zaadaptowana później na serial anime. Nie jest jednak dokładną jej adaptacją, jest to połączenie fantasy z komedią romantyczną. Nadaje się dla młodszych widzów - brak jakichkolwiek elementów ecchi lub scen bardzo brutalnych.

Fabuła:
Główny bohater to 14 letni Daisuke Niwa. Jest on potomkiem rodu złodziei dzieł sztuki, w której z pokolenia na pokolenie przechodzi tajemnicze alter ego Dark Mousy. Jest to doświadczony złodziej, który kradnie aby niszczyć ukryte w obrazach, rzeźbach itd. demony. Posiada w swoim wyposażeniu demona, With, który podczas wypraw zamienia się w czarne skrzydła.

Zasadniczo występują dwa wątki. Wątek złodziejski, gdzie mamy do czynienia z przeróżnymi demonami oraz tajemniczym bohaterem o imieniu Krad. Oraz wątek szkolny, a zarazem romantyczny. Przedstawia on życie uczuciowe głównego bohatera i jego życie szkolne, oba w dość brutalny sposób zakłócone pojawieniem się Darka i przyprawiające głównemu bohaterowi sporo problemów.

Bohaterowie:
* Daisuke Niwa – czternastoletni potomek rodu złodziei, który musi się borykać ze swoim kłopotliwym drugim wcieleniem Darkiem. Jako Daisuke jest nieśmiały, uczynny, uległy i miły dla wszystkich. Na początku jest bardzo zainteresowany „młodszą” z bliźniaczek Harada, Risą.

* Dark Mousy – drugie ja Daisuke, jest typowym podrywaczem - jego ulubioną rozrywką jest zabawianie i oczarowywanie dziewcząt. Przysparza tym sporo kłopotów swojemu partnerowi. Jest bardzo zdolnym i doświadczonym złodziejem, więc bardzo dobrze radzi sobie ze swoimi obowiązkami.

* Satoshi Hiwatari - kolega z klasy Daisuke. Też posiada swoja tajemnicę, znacznie bardziej nieprzyjemną niż Niwa. Jest bardzo opanowanym (co będzie wielokrotnie źródłem komicznych sytuacji) i zamkniętym w sobie bohaterem. Nie lubi kontaktów z innymi ludźmi, unika ich. Nie posiada żadnych przyjaciół ani bliższych kolegów.

* Risa i Riku Harada – bliźniaczki znajdujące się w klasie Daisuke. Riku jest obdarzona większą ilością zdrowego rozsądku i umiejętnością oceny sytuacji niż jej siostra. Natomiast Risa jest bardzo dziecinna i nieodpowiedzialna. Od momentu gdy zobaczyła Darka jest w nim śmiertelnie zakochana.

* Krad - alter ego Satoshiego. Ma 300 lat i jest śmiertelnym wrogiem Darka - chce za wszelką cene go zabić. Posiada długie blond włosy, zielone oczy i białe skrzydła.


Amelcia 16/07/2008 15:46:21 [Powrót] Komentuj
Strona Główna
DNAngel

Book
--------------------
Ksiega Gości
Dodaj do Księgi

Writings: 0
Me
--------------------
Hej jestem Aurelia i mam prawie 16 lat. Kocham zespół US5. Lubie śpiewać, słuchać muzyki, mangę, anime i wiele innych rzeczy.
Mam długie brązowe włosy i zielone oczy.


Dodaj do Ulubionych
Friends
--------------------

Dodaj do Ulubionych
Links
--------------------
blog o us5
http://www.lancia003.fbl.pl
http://www.ariel35.fbl.pl
http://www.swiatizzyego.fbl.pl
http://www.richieus5.fbl.pl
http://www.cosmo12.blog4u.pl

Music
--------------------

Archives
--------------------
2008
Lipiec

Layout
--------------------
Layout by: Chigai
Powered by: blog4u.pl